Makina e Kohës, H.G. Wells
sq
H.G. Wells

Makina e Kohës

Bu kitabı okumak için Bookmate’e EPUB ya da FB2 dosyası yükleyin. Bir kitabı nasıl yüklerim?
Me një hap spekulativ që ende e ndez imagjinatën, një eksplorues i guximshëm viziton një të ardhme të ngarkuar me shpresat tona më të mëdha … dhe frikën tonë më të errët. Një tërheqje e levës së makinës së kohës e çon atë në epokën e një toke që po vdes ngadalë.
Atje ai zbulon dy gara të çuditshme: eloi i butë dhe bllokon nëntokësore Moor, të cilët jo vetëm që simbolizojnë konfliktin e natyrës njerëzore, por ofrojnë një portret të frikshëm të burrave të së nesërmes. Falë eksperimentimit të ekspertëve dhe depërtimit provokues, makina e kohës do të vazhdojë të kënaqë lexuesit për gjeneratat që do të vijnë.
125 yazdırılmış sayfalar

İzlenimler

👍
👎
💧
🐼
💤
💩
💀
🙈
🔮
💡
🎯
💞
🌴
🚀
😄

Kitabı ne kadar sevdiniz?

Giriş yap veya Kaydol
fb2epub
Dosyalarınızı sürükleyin ve bırakın (bir kerede en fazla 5 tane)