Ishulli i Doktor Moreau, H.G. Wells
sq
H.G. Wells

Ishulli i Doktor Moreau

Bu kitabı okumak için Bookmate’e EPUB ya da FB2 dosyası yükleyin. Bir kitabı nasıl yüklerim?
Një zotëri i mbytur në anije që mbyt në një ishull të Paqësorit përballet me sekrete të errëta, krijesa të çuditshme dhe një arsye për të kandiduar për jetën e tij.
Ishulli i Doktor Moreau, i kërkon lexuesit të shqyrtojë kufijtë e shkencës natyrore dhe dallimin mes burrave dhe kafshëve. Një përzierje e çuditshme e fiction-it, romancës dhe filozofisë meandering, është një nga standardet e fantashkencës së hershme.
161 yazdırılmış sayfalar

İzlenimler

👍
👎
💧
🐼
💤
💩
💀
🙈
🔮
💡
🎯
💞
🌴
🚀
😄

Kitabı ne kadar sevdiniz?

Giriş yap veya Kaydol
fb2epub
Dosyalarınızı sürükleyin ve bırakın (bir kerede en fazla 5 tane)