Statečný cín. vojáček, Hans Christian Andersen
cs
Ses
Hans Christian Andersen

Statečný cín. vojáček

Uygulamada dinle
0:13:37
„Bylo jednou pětadvacet cínových vojáčků. Byli to bratři, narodili se totiž z jedné staré cínové sběračky. Na rameni držel každý z nich zbraň, hlavy měli otočené maličko doprava a v modro červených uniformách jim to moc slušelo."

Jeden vojáček se ale od ostatních trochu liší a shodou náhod zažije velké dobrodružství. Nebojte se, má dost kuráže za celou armádu!

Hans Christian Andersen (1805–1875) byl dánský spisovatel, básník a umělec. Proslavil se jako autor dětské literatury a mezi nejoblíbenější pohádky z jeho pera patří Císařovy nové šaty, Malá mořská víla, Slavík, Statečný cínový vojáček, Sněhová královna, Ošklivé káčátko a Děvčátko se sirkami. Jeho knihy byly přeloženy do všech živých jazyků a drtivá většina dětí i dospělých zná alespoň pár Andersenových příběhů. Mnoho z nich se dočkalo jak divadelního, tak filmového zpracování. Nejznámější jsou bezpochyby animované filmy studia Disney – Malá mořská víla (1989) a volná adaptace Sněhové královny, Frozen (2013).rnrnDíky Andersenově přínosu do dětské literatury se jeho narozeniny 2. dubna, slaví jako Mezinárodní den dětské knihy.
Yayımcı
Saga Egmont
İzlenim
Kitaplığıma ekle
Uygulamada dinle
0DinleDinleyiciler
0İzlenimler

İzlenimler

👍
👎
💧
🐼
💤
💩
💀
🙈
🔮
💡
🎯
💞
🌴
🚀
😄

Kitabı ne kadar sevdiniz?

Giriş yap veya Kaydol

Uygulamayı açın ve dinleyin

Bookmate artık sesli kitaplar sunuyor! Dinlemeniz için kitaplarımız var ama şimdilik bunu uygulamalarımız üzerinden yalnızca telefon veya tabletle yapabilirsiniz.

Statečný cín. vojáček, Hans Christian Andersen
Statečný cín. vojáček
1x4:20-2:20:15
fb2epub
Dosyalarınızı sürükleyin ve bırakın (bir kerede en fazla 5 tane)