Princezna na hrášku, Hans Christian Andersen
cs
Ses
Hans Christian Andersen

Princezna na hrášku

Uygulamada dinle
0:02:50
Princ už procestoval celý svět, ale stále se mu nedaří najít tu nejurozenější princeznu. Vrátil se domů smutný a sám. Jedné deštivé noci někdo zaklepal na vrata zámku. Byla to úplně promočená mladá dáma, která se představila jako princezna, a požádala o nocleh. Princova matka se rozhodla, že princezninu urozenost vyzkouší.

Hans Christian Andersen (1805–1875) byl dánský spisovatel, básník a umělec. Proslavil se jako autor dětské literatury a mezi nejoblíbenější pohádky z jeho pera patří Císařovy nové šaty, Malá mořská víla, Slavík, Statečný cínový vojáček, Sněhová královna, Ošklivé káčátko a Děvčátko se sirkami. Jeho knihy byly přeloženy do všech živých jazyků a drtivá většina dětí i dospělých zná alespoň pár Andersenových příběhů. Mnoho z nich se dočkalo jak divadelního, tak filmového zpracování. Nejznámější jsou bezpochyby animované filmy studia Disney – Malá mořská víla (1989) a volná adaptace Sněhové královny, Frozen (2013).rnrnDíky Andersenově přínosu do dětské literatury se jeho narozeniny 2. dubna, slaví jako Mezinárodní den dětské knihy.
Yayımcı
Saga Egmont
İzlenim
Kitaplığıma ekle

Diğer versiyonlar

Princezna na hrášku, Hans Christian Andersen
Uygulamada dinle
0DinleDinleyiciler
0İzlenimler

İzlenimler

👍
👎
💧
🐼
💤
💩
💀
🙈
🔮
💡
🎯
💞
🌴
🚀
😄

Kitabı ne kadar sevdiniz?

Giriş yap veya Kaydol

Uygulamayı açın ve dinleyin

Bookmate artık sesli kitaplar sunuyor! Dinlemeniz için kitaplarımız var ama şimdilik bunu uygulamalarımız üzerinden yalnızca telefon veya tabletle yapabilirsiniz.

Princezna na hrášku, Hans Christian Andersen
Princezna na hrášku
1x4:20-2:20:15
fb2epub
Dosyalarınızı sürükleyin ve bırakın (bir kerede en fazla 5 tane)