Михайло Грушевський

Alıntılar

Маркalıntı yaptı2 yıl önce
Але память людська добре не держить подїй довше як два—три покоління, а далї починає мішати
Olegalıntı yaptı2 yıl önce
Вони сподівалися, що національно-демократичний парламентський рух на чолі з Павлом Мілюковим у пориві вдячності українцям — борцям із царським режимом — надасть необхідні свободи українському рухові. А тому українцям треба шукати прихильності ліберальних росіян, а не формувати спільний український фронт у протистоянні з російськими політиками поступового табору. Звісно, таке капітулянство було не до душі Михайлові Грушевському, який закликав спиратися на власні сили й не сподіватися на подачки з панського столу російської політики. Історик сприймав становище лібералів-киян як виклик новочасному українському руху, що визначився з позицією — не догоджати російському великодержавному імперіалізмові, а витримувати та популяризувати українську лінію на культурну окремішність від Росії.
Olegalıntı yaptı2 yıl önce
Бо саме культура зробить українську націю вільною, якщо вона зуміє витіснити з України імперські культурні форми метропольних націй

İzlenimler

b3367464784bir izlenim paylaşıldıgeçen yıl
💡Çok Şey Öğrendim
🎯Değer
👍Okumaya değer

Саме те, що я шукала! Загальна історія України, яка оформлена дуже грамотно і стисло.

Dariabir izlenim paylaşıldıgeçen yıl
🔮Gizli Derinlikler
💡Çok Şey Öğrendim
🎯Değer
👍Okumaya değer

Девіз всієї української історії: відʼїбіться від нас вже нарешті. Причому в різні часи то адресовано різним державам. Але факт остається фактом.

dunkangoretsbir izlenim paylaşıldı3 ay önce
👍Okumaya değer

fb2epub
Dosyalarınızı sürükleyin ve bırakın (bir kerede en fazla 5 tane)